NRS Farming søker om ny lokalitet
NRS Farming søker om ny lokalitet i Storbukt, Dønnesfjord
Cermaq Norway AS - søknad til offentlig ettersyn og kommunal behandling
Ny lokalitet i Kipparfjord
Cermaq Norway AS har søkt om ny lokalitet i Kipparfjord i Hasvik kommune.
Nye rutiner ved søknad om skjenkebevillinger
Alle høringer og uttalelser gjeldende skjenking av alkohol skal nå behandles av avdeling for Felles forvaltning, utlending og sivil rettspleie (FUFSR).
Næringslivsseminar - Bolystuka i Hasvik
Tirsdag 4. september 2018 kl. 11.00 - 14.00 arrangeres "Næringslivsseminar" i regi av SNN i samarbeid med Hasvik kommune og Finnmark fotballkrets.
Høringssvar fra Hasvik kommune:
Lopphavet marine verneområde
Forslag til Lopphavet marine verneområde er ute på høring. Her finner du høringssvaret fra Hasvik kommune.
Direkte-tv fra fiskebåt på Breivikfjorden
På Fiskeribladets nettside kan du fra nå av og fram til påske se direktevideo fra fisket utenfor Sørøya i Finnmark med båten «Helena».
Fiskeripolitisk konferanse i Hasvik
Fisken og Vi
Hasvik kommune inviterte 7. - 8. mars 2017 til den fiskeripolitiske konferansen «Fisken & Vi».
Informasjon fra Finnmark Fylkeskommune
Rekrutteringsfondet for fiskere
Finnmark fylkeskommunes rekrutteringsfond for fiskere er et lånefond som skal bidra til å lette etableringsbarrieren for nyetablerere.
Informasjon fra NAV til arbeidsgivere i Finnmark
NAV øker innsatsen for sykmeldte i en tidlig fase
Når en av dine arbeidstakere blir sykmeldt, har du som arbeidsgiver et oppfølgingsansvar.
Kommunale virkemidler til næringsutvikling
Hasvik kommune har for 2018 avsatt 1 million kroner til støtte av ulike utviklingstiltak i næringslivet.
Informasjon fra Altinn
Starte og drive bedrift
Altinn har samlet det du trenger å vite for å etablere deg som næringsdrivende og drive næringsvirksomhet i Norge.
Utbedring av moloen i Breivikbotn i 2012
Minibank åpnes i Breivikbotn
Fiskefartøy i Hasvik kommune
Tildeling fra Hasvik næringsfond - retningslinjer
Kommunestyret vedtok i møte 20. mars 2014, sak 7/14, retningslinjer for tildelinger fra Hasvik næringsfond.
Økonomiske fordeler ved å bo i Hasvik kommune
Hasvik kommune er en av kommunene i tiltakssonen for Nord-Troms og Finnmark. Tiltakssonen ble innført i 1990 som et svar på den negative befolknings- og næringsutvikling i regionen på 1980-tallet.